Sivil Toplumla İlişkiler Başkanlığı

Avrupa Türkleri Platformu'ndan (ATP) DEVA' ya ziyaret Avrupa Türkleri Platformu'ndan (ATP) DEVA' ya ziyaret

19 Oca 2022

15 dernek ve binlerce üyeden oluşan Avrupa Türkleri Platformu (ATP) Başkanı Sebahattin Tetik ve Ahmet Eryörük, Serdar Uyanık, Suat Yörü, Tolga İnan, Sezai Bahçıvan, Leyla Tetik, Nisa Arslan, Gülşah İnan, Şeyda Maraş, Hülya Özkan, Ferah Özkara, Ebru Sarıoğlu, Aylin Asikan, Zeliha Akdeniz, Tevfik Akgün’den oluşan yönetim kurul üyeleri DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal’ı ziyaret etti.

Karşılıklı tanışmak ve birtakım istişarelerde bulunmak için DEVA Partisini ziyarete geldiklerini kaydeden ATP Başkanı Sebahattin Tetik, “Birisi Belçika’da olmak üzere 15 dernekten oluşan bir yapıyız. Avrupalı Türkler olarak 5 bin resmi olmak üzere 130 bin Emirdağ’lı hemşerilerimizi temsil ediyor, onların haklarını savunuyoruz. Önemli ve örgütlü bir sivil toplum kuruluşuyuz. ATP platformu yöneticileri olarak DEVA Partisinin ve lideri Sayın Ali Babacan’ın vizyon ve perspektiflerini takdirle karşılıyoruz” dedi.

Yönetim kurulu üyeleri ile 20 kişiden oluşan heyeti parti genel merkezinde ağırlayan Hasan Karal, kendilerini tanımaktan ve gerek DEVA Partisinden gerekse Genel Başkan Sayın Ali Babacan beyefendiden sevgi ve sitayişle bahisle zikredilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Dünyayı tanıyan ve Dünyanın tanıdığı bir liderimiz var. DEVA Partisi de güzel vatanımızın güzel insanlarına en yüksek kifayetle hizmet etmek için kurulmuş vizyoner bir partidir. Siz değerli vatandaşlarımızın ve Emirdağ’lı kardeşlerimizin bize verdiği güç bu hedefe dönük azim ve kararlılığımızı daha da artıracaktır” diyerek tanışmaktan duyduğu memnuniyetle birlikte teşekkürlerini de iletti.

Avrupa Türkleri Platformu'ndan (ATP) DEVA' ya ziyaret
  • İLGİLİ ETİKET:
  • #AVRUPA TÜRKLERI PLATFORMU

SONRAKİ HABER

29 Ekim Kadınları Derneğinden Hasan Karal'a ziyaret

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

19 Oca 2022