Sivil Toplumla İlişkiler Başkanlığı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Türkiye siyaseti 2-3 partiden ibaret değil, DEVA Partisi alternatif arayışına en güzel cevap* DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Türkiye siyaseti 2-3 partiden ibaret değil, DEVA Partisi alternatif arayışına en güzel cevap*

21 May 2024
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Türkiye siyaseti 2-3 partiden ibaret değil, DEVA Partisi alternatif arayışına en güzel cevap*

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, seçmenlerin 2-3 partiye mecbur olmadığını belirterek, “Türkiye siyaseti 2-3 partiden ibaret değildir. Siyaset, bu partiler arasına kesinlikle sıkıştırılamaz, sıkıştırılmamalı. DEVA kadroları, Türkiye siyasetine yeni bir açılım sağlayacak ve insanların önemli bir kısmının alternatif arayışlarına cevap olacak.” dedi.
DEVA Partisi Milletvekili Hasan Karal, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesindeki illere sürdürdüğü seçim çalışmalarına Sinop ile devam etti. Samsun, Ordu, Giresin, Artvin, Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Trabzon’un ardından Sinop’ta DEVA Partisi Erfelek İlçe Başkanlığını ziyaret eden ve partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Karal, burada DEVA Partisi Erfelek İlçe Belediye Başkan Adayı Cevdet Yeşil ve teşkilatla birlikte yerel seçim sürecine ilişkin basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

*“DEVA Belediyeciliğini tüm Türkiye ile tanıştıracağız”*
DEVA Belediyeciliğini 2024 Mahalli İdareler Seçimleriyle Türkiye’nin dört bir yanındaki illerle buluşturacaklarını belirten Milletvekili Karal, her seçim bölgesinde aday çıkaracaklarının altını çizdi.

*“Tek derdimiz var; gelecek nesillere güzel, müreffeh bir Türkiye bırakmak”*
Yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten Karal, “Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde partimizin 15 milletvekili ve 81 ilimizdeki teşkilatlarımızla, ülkemizin dört bir yanında yerel seçim çalışmalarımızı büyük bir özveri ve gayretle sürdürüyoruz. Biz her gün yollardayız. Tek derdimiz var, gelecek nesillere güzel, müreffeh bir Türkiye bırakmak. Tek derdimiz bu. Dedelerimiz kanlarını, canlarını vererek bu ülkeyi bize armağan ettiler, bizler de bizden sonraki nesillere güzel bir ülke bırakma arzusu ve gayretindeyiz.” diye konuştu.

*“DEVA Partisi, lideri ve kadrolarıyla ülkeyi yönetmek için en iyi alternatif”*
DEVA Partili Hasan Karal, yerel seçimlerin iktidarın yanlışlarına bir “uyarı çekme” seçimi olduğunu belirtti. İnsanların 2-3 partiye mecbur olmadığını, DEVA Partisi’nin lideri ve kadrolarıyla ülkeyi yönetmek için en iyi alternatif olduğunu ifade eden Karal, şunları söyledi:
“Milletin takdirini sandığa yansıtmak zorundayız. Siyasi partilerin görevi budur. Bir oy dahi olsa, insanlar istediği partiye oyunu verebilmelidir. İnsanlar 2-3 partiye oy vermek mecburiyetinde midir? Başka bir alternatif olmayacak mı? Türkiye siyaseti 2-3 partiden ibaret değil. Siyaset, bu partiler arasına kesinlikle sıkıştırılamaz, sıkıştırılmamalı. DEVA kadroları, Türkiye siyasetine yeni bir açılım sağlayacak ve insanların önemli bir kısmının alternatif arayışlarına cevap olacak. Türkiye’yi, içine girdiği ekonomik, hukuk, adalet, sosyal ve dış politika çıkmazından biz kurtaracağız.”

*‘Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdik”*
Milletvekili Karal, genel seçimlerden önce DEVA Partisi olarak eğitimden sağlığa tarımdan teknolojiye, çevreden yerel yönetimlere, temel hak ve özgürlüklerden sığınmacı sorununa kadar her alanda ülkeyi nasıl yöneteceklerine dair 25 ayrı kategoride eylem planı hazırladıklarını söyledi. Hiçbir siyasi partinin seçimler öncesinde bugüne kadar böyle bir hazırlığının olmadığını sözlerine ekleyen Karal, ülkedeki tüm sorunlara yönelik çözüm önerilerinin yer aldığı eylem planlarıyla, DEVA Partisi olarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini vurguladı.

İLETİŞİM: E-mail: [email protected] Tel: 0312 420 54 70-71 Faks: 0312 420 20 50
  • İLGİLİ ETİKET:
  • #HASAN KARAL

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: Cani örgütlerle mücadelenin kırmızı çizgimiz olduğunu gür bir sesle vurguluyoruz

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

21 May 2024