Sivil Toplumla İlişkiler Başkanlığı

Sanat ve politika DEVA’da buluştu… Sanat ve politika DEVA’da buluştu…

31 Ara 2021

Türkiye Engelsiz Sanat Birliği Derneği Başkanı Erdem Öksüz ve başkan yardımcısı Hakan Silo projelerini anlatmak ve sosyal çalışmaları hakkında bilgi vererek destek istemek gayesiyle DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karal’ı parti genel merkezinde ziyaret etti.

Daha çok engelliler üzerine sanatsal ve sosyal çalışmalar planladıklarını, devlet tiyatrolarında oynanan oyunları engellilere uyarlanıp tüm şehirlerde oynamak suretiyle toplumsal barış ve farkındalığı artırmayı sağladıklarını kaydeden Başkan Erdem Öksüz, “Türkiye Engelsiz Sanat Birliği Derneği olarak 20 kişilik bir ekibiz. Aramızda geçmişte suça karışmış arkadaşlardan tutun spastik engelli şovmen arkadaşımıza kadar çok renkli ve proaktif bir ekibiz. Şehir şehir gezerek güzel ülkemizin güzel insanlarına moral, sevgi, farkındalık ve bilinç vermeye çalışıyoruz. Bu itibarla yaşadığımız sorunları ve beklentilerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz” dedi.

Başkan Erdem Öksüz şahsında tüm dernek üyesi ekibe şükran ve takdirlerini sunduklarını kaydeden DEVA Partisi Sivil Toplumla İlişkiler Başkanı Hasan Karal, “Biz DEVA Partisi olarak sanatın ve sanatçının da devası olmak istiyoruz. Çok özel bir iş çok yüksek bir sanat icra ediyorsunuz. Toplumların içinde bulunduğu sosyo-ekonomik, siyasal ve kültürel sorun ve faktörlere göre sanatın nitelik ve kemiyyeti de değişkenlik göstermiştir. Özellikle ülkemizin oldukça sancılı, yoksunluklu ve baskınlıklı bir süreç geçirdiği ve siyasette de bunun önemli ölçüde hissedildiği bu tür dönemlerde; siz sanatçılar bize ilham veriyor ve farkındalıkta kazandırıyorsunuz. Politik imge ve izlere daha fazla yer vererek sorunların çözümü noktasında bizlere rehber oluyorsunuz” diyerek her zaman yanlarında olacaklarına söz verdi.

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #SANATIN DEVASI

SONRAKİ HABER

DEVA’ya Ahi Evran’dan İade-i Ziyaret…

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

31 Ara 2021